Czym zwiedzać Polskę?

Beata: dla mnie nie ma lepszego sposobu na zwiedzanie Polski niż autostop. Stopując poznaję nowych ciekawych ludzi, od których mogę dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, a do tego zupełnie za darmo przemieszczam się po całej Polsce. Nie którzy twierdzą, że autostop jest niebezpieczny – prawdę powiedziawszy nigdy nic złego mnie nie spotkało, przejechałam w ten sposób pół Europy i Ameryki i zawsze napotykałam zwykłych ludzi, choć przyznaję, że jedni są mniej drudzy bardziej sympatyczni, to jednak nigdy nie odczułam, żeby ta forma podróżowania była jakość bardziej niebezpieczna niż inne. Jeśli zna się podstawowe zasady bezpieczeństwa, to nic złego nie powinno się wydarzyć. Ja osobiście mam dwie takie zasady: nigdy nie podróżuję na stopa sama – zawsze jedziemy w dwie osoby, nigdy nie zaczepiam na stacjach benzynowych kierowców. Jak to mówią okazja czyni złodzieja, więc wolę się nie pchać komuś do samochodu. Zawsze łapiąc stopa stoję przy drodze.

Bartosz: dla mnie najlepszą formą podróżowania po Polsce jest rower. To właśnie rowerem zwiedzam nasz piękny kraj już od 6 lat i każdemu polecam tę formę zwiedzania. Przede wszystkim dlatego, że jadąc rowerem można dostać się do miejsc dla samochodów niedostępnych, poza tym jedzie się wolniej, co daje możliwość podziwiania piękna przyrody czy architektury. Według mnie nie istnieje lepsza forma spędzania wolnego czasu niż podróżowanie rowerem po świecie. Ja póki co podróżuję po Polsce, ale mam plan by w przyszłym roku objechać na rowerze Francję.

Magdalena: cenię sobie komfortowe sposoby podróżowania po świecie i Polsce. Dlatego dla mnie najlepszym sposobem jest zwiedzanie kraju samochodem. Sama mieszkam w Gdańsku, więc jeśli wybiorę sobie za cel podróży Kraków czy Zakopane wtedy zawsze staram się tam polecieć samolotem, a później wynajmuję samochód w – https://www.partnercars.com/samochody/ i w komfortowych warunkach przemieszczam się po Małopolsce. Dzięki temu nie jestem zmęczona po moich wypadach na drugi koniec Polski, mogę wszystko lepiej zobaczyć i nie muszę przejmować się rozkładami jazdy pociągów czy autobusów.

Wiktor: osobiście do zwiedzania Polski wybieram zawsze pociąg. Co prawda często mają opóźnienia i czasem strasznie się wleką, ale bardzo lubię to, że mogę w pociągu nawiązywać relacje z innymi pasażerami. Jako student ma także największe zniżki właśnie na pociągi, dlatego to w zasadzie zawsze jest środek transportu, który wybieram w pierwszej kolejności. Nie wiem, czy mogę go polecić każdemu, bo wydaje mi się, że żeby lubić podróże pociągiem trzeba mieć w sobie dużo cierpliwości.