Wiosenny city break

Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, wstępuje w nas nowa energia, a słoneczna pogoda zachęca do planowania podróży. Do letnich urlopów pozostało jeszcze sporo czasu, ale przecież nie każda podróż musi trwać kilka czy kilkanaście dni. Wiosenną porą można pozwolić sobie na weekendowy wypad do jednego z atrakcyjnych turystycznie miast. Nie potrzebujemy wówczas całego tygodnia, a wypad na dwa dni pomoże nam się zrelaksować i zaspokoi naszą żądze podróżowania.

Udając się na city break należy pamiętać, że to tylko dwa dni, dobrze jest więc wszystko tak zaplanować, aby jak najmniej czasu spędzać na przejazdach, a jak najwięcej na zwiedzaniu i odkrywaniu uroków miasta, w którym się aktualnie znajdujemy. Aby to osiągnąć na city break dobrze jest wybrać jedno z polskich miast lub takie, do którego możemy dolecieć ze znajdującego się najbliżej nas portu lotniczego. Ci z nas, którzy mieszkają nieopodal granicy, z którymś z naszych sąsiadów mogą jako miejsce docelowe wybrać jedno z miast Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec czy Litwy.

Kolejnym sposobem na zwiedzenie jak największej liczby atrakcji danego miasta jest znalezienie hotelu, który będzie znajdował się w centrum miast lub w pobliżu jego największych atrakcji, jeśli mówimy o Krakowie będzie to hotel blisko, a w zasadzie na Rynku (o tutaj – https://imperial-hotel.pl/lokalizacja/), w przypadku Paryża może być to hotel nieopodal Luwru czy Pól Elizejskich, a w Warszawie nieopodal Starego Miasta. Dogodna lokalizacja blisko najważniejszych atrakcji turystycznych danego miasta sprawia, że nie tracimy czasu na dojazdy, stojąc w korkach czy gubiąc się w liniach metra. Dodatkowo centra miast mają najczęściej bardzo dobrą bazę gastronomiczną mamy więc gdzie spróbować lokalnych przysmaków czy odpocząć przy filiżance kawy.

Chcąc jak najefektywniej spędzić nasz city break warto przed wyjazdem stworzyć listę miejsc, które chcemy odwiedzić i ułożyć plan zwiedzania na każdy dzień. Plan ten powinien zakładać taki układ atrakcji, by znajdowały się one blisko siebie i by nie tracić czasu na przejazdy w te i z powrotem. Warto także zorientować się czy do miejsc, które chcemy odwiedzić można kupić bilet online lub zarezerwować go wcześniej, dzięki temu unikniemy stania w kolejkach i zaoszczędzimy czas, który możemy wykorzystać na inne atrakcje, które oferuje dane miasto.

Odwiedzając miasto i planując trasę zwiedzania pamiętajmy jednak, że lepiej zaplanować mniej i intensywniej skorzystać z danych atrakcji niż zwiedzić wszystko jedynie pobieżnie i w pędzie.