Wygodnie zwiedzaj Kraków i jego okolice

Kraków to prawdziwa perełka na turystycznym szlaku w Polsce. Doceniają go nie tylko turyści z kraju ale i zagranicy. Co roku miasto królów odwiedzają miliony gości z całego świata. Warto zobaczyć dzielnicę Stare Miasto, którego nigdy nie wolno nazywać Starówką, zwłaszcza przy rodowitych Krakusach.

Ponadto Zamek Królewski na Wawelu i dzielnica Żydowska – Kazimierz – tu odbywają się najlepsze imprezy w mieście. Dogodna lokalizacja pozwala na krótkie wypady w góry, wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd czy odwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce. Proponujemy zwiedzać Kraków wynajętym busem – to być może pewien wydatek, ale z drugiej duża wygda. To idealny sposób na odprężenie pomiędzy kolejnymi etapami zwiedzania i beztroski o kwestiw związane z transportem. Doradzamy czy wynająć busa na własną rękę czy z kierowcą.

Dlaczego właśnie wynajem busów?

Poruszanie się własnym samochodem po Krakowie potrafi być uciążliwe – wie o tym każdy nowoprzybyły do miasta kierowca. Poczynając od miejsc parkingowych, na szczerze powiedziawszy nie intuicyjnym rozmieszczeniu poszczególnych znaków skończywszy – Kraków to nie jest ulubione miasto do beztroskich przejażdżek.  turystów, miejscach. Do tego dochodzi znajomość miasta i jego okolic, niezbędna, aby trafić do upragnionego celu na czas. Wynajęcie busa rozwiązuje te wszystkie problemy. Co prawda możemy skorzystać z środków transportu publicznego – autobusów, tramwajów lub kolei, te jednak bywają zawodne, zjawiają się nie na czas i zwyczajnie nie są tak komfortowe jak wynajęty pojazd.

Z kierowcą, czy bez?

Nie oszukujmy się. Wyjazd do takich imprezowych miast jak Kraków to nie tylko zwiedzanie zabytków i spacery Plantami. To również niesamowite imprezy na Krakowskim Kazimierzu. Oczywiście radzimy rozsądek w ilości spożywanego alkoholu, a także odpowiedzialność po intensywnej imprezie. Wiąże się to również z nie siadaniem za kółkiem przez jakiś czas. Wynajmując busa razem z kierowcą nie musimy się troszczyć o nasz komfort oraz bezpieczeństwo. Nawet jeśli stronimy od alkoholi, podróże potrafią być męczące. Wtedy szybkość reakcji na bodźce i koncentracja mogą spaść do poziomu, w którym prowadzenie samochodu może być naprawdę uciążliwe, jeśli nie niebezpieczne. To kolejny argument za zatrudnieniem odpowiedzialnego kierowcy na czas naszego odpoczynku.

Wynajem busa na własną rękę również niesie pewne korzyści. To między innymi pewna doza prywatności –  w gronie samych przyjaciół możemy rozmawiać swobodnie na dowolne tematy.

Co warto zwiedzić, jeżeli mamy do dyspozycji busa?

W Ojcowskim Parku Narodowym mamy szansę ujrzeć na własne oczy Dolinę Prądnicką, jaskinie zamieszkałe przez nietoperze, czy niesamowite formacje skalne jak Maczuga Herkulesa i Brama Krakowska. Oprócz tego Zamek na Pieskowej Skale

Kopalnia Soli w Wieliczce to jeden z najcenniejszych zabytków polskiej kultury, nie tylko materialnej, ale i duchowej. Milion turystów rocznie to wystarczający argument do odwiedzenia tego podziemnego miasta. Oprócz standardowego zwiedzania kopalni jedną z wybranych tras, mamy możliwość spędzenia nocy pod ziemią – własny mikroklimat i odcięcie od świata dostarczą niezapomnianych chwil odprężenia.